S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.


BLOG o umění
Pojď za romantikou s barvami Dekor paint

 

Obchody s dekoracemi se prohýbají pod záplavou doplňků ve vintage stylu, provensálským venkovem inspirovaném shabby chic, zda v jiném trendovém směru, který hlásá návrat k minulosti. Zajisté tě tyto krásné produkty chytili za srdce a toužíš nimi dotáhnout atmosféru svého domova do maximální útulnosti. Jemné pastelové barvy přinášejí harmonii a otevírají dveře do světa romantismu... pojď se s námi ponořit do této pohádkové atmosféry.

 

V dnešním blogu ti nabízíme okouzlující návod na výrobu romantické krabičky, kterou určitě zvládneš se špetkou šikovnosti a s pomocí našich produktů na výrobu dekorací - podkladové barvy (primeru) a jemné dekorační barvy přesně podle tvé představivosti a nálady:


 PODKLADOVÁ PASTA BÍLÁ PENTART - 100 ML

Pokud potřebuješ překrýt tmavší podklad, pak ti doporučujeme podkladovou bílou pastu z naší nabídky. Podkladový pastovitý nátěr je na vodní bázi, takže jej mohou směle používat i děti. Stejně jako podkladový šeps, i pasta je vhodná na natírání porézních povrchů k dalšímu kreativnímu zpracování. S akrylovým primerem dosáhneš lepší přilnavost barev a jiných materiálů použitých při dekorování uměleckého díla. Na rozdíl od šepse ho pokryje neprůhlednou bílou barvou, takže další vrstva bude mít krásné živé barvy.

podkladovú pastu najdeš >>>zde<<<

 

JEMNÁ DEKORAČNÍ BARVA 100 ml

Po zaschnutí podkladních vrstev si přichystej jemnou dekorační barvu - budeš okouzlen její dokonale hladkým nátěrem. Dostane tě nádherný měkký sametový povrch, který krásně kryje spodní vrstvy díky křídových efektu. Její pigmenty jsou speciálně namíchané tak, aby si už rovnou z tuby mohl nanášet něžné trendové odstíny, kterých jsme v naší nabídce napočítali až 17! Obzvláště ti doporučujeme sáhnout po trendové mentolové, vanilkové, nebo něžné starorůžové barvě. Dekor paint soft má skvělou krycí schopnost, rychle schne a díky svému speciálnímu složení vytváří matný, na dotek měkký a hladký povrch, který můžeš po uschnutí brousit. Vyzkoušej jemnou dekorační barvu na dřevo, keramiku, kámen, zeď a různé další povrchy. Doporučujeme ji i na tvorbu antického vzhledu. Pokud se chystáš pustit do předělávání nábytku, šikovně nanes štětcem 2 vrstvy a následně je obrousit smirkovým papírem. Docílíš tím zajímavý design, kterým si ozdobíš předměty či nábytek ve stylu vintage.

 


jemnou dekorační barvu najdeš >>>zde<<<

 

Vosková pasta transparentní , barevná , metalická - 10 - 30 ml

Dlouhodobou ochranu povrchu získáš následným nanesením voskové pasty nebo závěrečného laku z naší nabídky. Oba produkty jsou voděodolné, takže ani vylitá káva, čaj, zda vínko by jim neměly ublížit :-) Dekorační lak si můžeš vybrat buď matný, nebo s hedvábným leskem. Stejně i voskové pasty máme kromě průhledné dostupné i ve více metalických odstínech. Závěrečné úpravy máme společnými silami úspěšně za sebou, nyní je čas těšit se z krásné ozdobeného domova. Takto ošetřený restaurovaný nábytek ti přinese radost a spokojenost na mnoho mnoho let.

voskovou pastu najdeš >>>zde<<<

 

Doufáme, že jsme ti přinesli množství skvělých inspirací. Přejeme hodně radosti z kreativního tvoření.


S pozdravem Vaše Inga

 


 

 


Jak se zorientovat ve světě štětců?mp_CZ_blog_o_umeni_stetce.jpg

 

 


S dlouhými štětinami, krátké, kulaté, ploché, měkké a tvrdé, vyrobené z přírodních, či umělých vláken - i Vám se zdá, že sortiment štětců je až příliš široký nato, abyste si vybrali ten správný? Jakou tloušťku si z tohoto štětcovýho chaosu vybrat? Co pak dělat s malířskými štětkami a špachtlemi? V dnešním článku Vám chceme krátce představit funkci každého prostředku na malování, aby pod Vašima rukama mohly vznikat jedinečné umělecká díla.

 

Umělé štětce charakterizuje výhodnější cena oproti těm s přírodními štětinami a tvrdší z nich jsou vhodné zejména na práci s akrylovými a ostatními barvami s hustší konzistencí.
štetce najdete >>>zde<<<
Měkké štětce jsou ideální na malování s řidšími barvami, jakož i akvarelem. Rovněž jsou vhodné i na malbu na menší plátna a jiné ne příliš rozsáhlé plochy, na kterém chceme vytvářet jemný efekt bez viditelného čárkování.
štetce najdete >>>zde<<<
Tvrdé štětce (štětinové) se používají při rozměrnější malbě a na vytvoření reliéfních efektů, které po nanesení působí dojmem hrubšího nánosu farby. Ak jsme již výše zmiňovali, tvrdé štětce z umělých vláken jsou určeny zejména k nanášení akrylových barev.
štetce najdete >>>zde<<<

S kulatými štětci můžete vytvářet dlouhé plynulé tahy, protože tvar uvolňuje barvu postupně. Umožňuje jim to zaoblená špička a výsledný tah na ploše má rozptýlené nerovnoměrné okraje. Vyšší dávkování barvy na plochy platí zejména při kulatých štětcích větší tloušťky. Tenčí varianta je přímo stvořený na malování detailů, které umožňuje zaoblená tenká špička.
štetce najdete >>>zde<<<
Ploché štětce mohou být krátké i dlouhé, přičemž rozdíl je opět v množství nanesené barvy. Krátký plochý štětec dávkuje menší obsah barvy a dlouhými štětinami můžete dělat sáhodlouhé tahy, které budou mít ohraničené ostré okraje. Při obrácení štětce na tenčí stranu můžete vytvořit tenkou konturovací čáru a přesnou linii.
štetce najdete >>>zde<<<

Možná jsou Vám vějířovité štětce známé z oblasti líčení, a proto nebude pro Vás těžké uhodnout, načež se dají využít při technice malování. Vějířky vytvářejí mkí po nanesení barvy, zahlazují příliš ostré tahy a dodávají malbě na jemnosti.
štetce najdete >>>zde<<<


Štětce na podklad a šepsovanie jsou štětce z hrubšími štětinami větších rozměrů, které zadržují velké množství nabrání barvy. Pomocí hustého uložení štětin se při natírání ploch barva uvolňuje postupně a vytváří rovnoměrný nátěr. Štětiny na štětku jsou tvrdé, protože se jimi nanášejí šepsové přípravky, které mají hustou konzistenci.
štetce najdete >>>zde<<<

Pěnové štětce jsou ideálním pomocníkem při různém tvůrčím tvoření. Pokud se chcete vyhnout viditelným štětcovým liniím, pěnový štětec Vám pomocí krátkých pohybů vytvoří rovnoměrný povrch vhodný speciálně na techniku ​​dekupáž.
štetce najdete >>>zde<<<
_vyr_771RL_RART_21_6292_51d585bdc192b.jpg Tupovací štětce můžete také využít při dekupáži, ale tyto štětce jsou určeny i na nanášení štrukturovacích past a gelů, zvláště pokud chcete vytvářet ornamenty pomocí šablon. Tupovací štětec rovnoměrně nanese barvu, či jiný produkt na plochu, a to bez jakýchkoliv známek ohraničení. Nanášení probíhá krátkými doteky štětce kolmo na barvenou plochu.
štetce najdete >>>zde<<<

 

 

S pozdravem Vaše Inga

 

Magnetické a tabulové barvy jsou IN

Určitě si s nostalgií vzpomínáte na školní časy, když jsme stáli před tabulí a křídou čarbali slovní úkol z matematiky, či diktát. Tabule v třídách byly většinou černé, nebo zelené a nejednomu z vás se ušla funkce týdeníka, který musel po každé hodině tabuli smazat mokrou houbou. Mladší ročníky už píší na plastové tabule fixy, zda interaktivním perem. Tak, jak všechno staré ožívá v přítomnosti, i tabule a tabulové barvy zažívají návrat na scénu, a to dokonce s širší paletou barev. Pomocí magnetické a tabulové barvy můžete vytvořit originální doplňky do Vašeho domova, krásný dárek, nebo jimi restaurovat vintage tabuli z Vašich dětských časů. Viz jeden z mnoha kreativních návodů na svatební dekoraci:


 

Nebo zkuste vytvořit krásnou tabuli pro děti :

 

 

 

Tabule se s nadšením využívají i v kavárnách a restauracích, jsou jednoduchým a kreativním doplňkem k vyjádření vašich myšlenek na každý den. Pojďme si tedy představit všechny skvělé magnetické a tabulové barvy z naší nabídky :

 

 

 

Tabulová barva PENTART 100 ml

Tato barva vyrobená na vodní bázi, takže je nezávadná a ideální i pro výrobu pomůcek pro děti. Můžete ní malovat na dřevo, stěnu, papír, malířské plátno, nebo jakýkoliv libovolný povrch, na který chcete psát. Oblíbeným trendem je kombinování tabulové barvy s technikou dekupáž. Natřením vznikne plocha, na kterou je možné psát křídou a stírat ji vlhkým hadříkem. V našem e - shopu je tabulová barva PENTART dostupná v 4 trendových odstínech: černá, růžová, žlutá a inkoustově modrá. Pomocí nich můžete vytvářet neopakovatelné popisovací plochy, buď jako zábavu a učení pro děti, zpestření interiéru Vašeho domova, praktický záznamník, nebo i jako dekoraci na různé slavnosti (oslavy, svatby, atd.)

 

tabulovou barvu PENTART najdete << zde >>

 

 

 

Magnetická barva PENTART 100 ml

Někdy si psaní po tabuli vyžaduje i ilustraci. A k ní je ideální použití magnetek, které přichytíte na povrch tabule použitím magnetické barvy. Takto si připravíte ideální učební pomůcku pro děti, nebo jakoukoliv prezentaci z Vašeho života, která bude zároveň i kreativní dekorací. Magnetická barva PENTART je vyrobena na vodní bázi a obsahuje přírodní železo. Můžete ji použít jako tabulovou barvu, nebo použitím akrylových barev přemalovat povrch na jakýkoliv libovolný odstín. Zapojte své umělecké dovednosti a vytvořte si krásné handmade dekorace, kterými potěšíte sebe, ale i Vaší okolí. A neváhejte se s námi o ně podělit. Věříme, že jsme Vám dali skvělou inspiraci na využití tabulové a magnetické barvy.


 

magnetickou barvu najdete << zde >>

 

S pozdravem Vaše IngridNa tričku malované: staňte se designérem svého šatníku

 

Malování na textil je v současnosti stále více oblíbené nejen ve světě příznivců handmade produktů. Každá kreativní duše se ráda ozdobí originálním, ručně vyráběným kouskem, obzvláště malovaným tričkem či jiným doplňkem. Sortiment produktů stvořených pro textilní podklad je široký, a tak se dají vytvářet zajímavé výtvory daleko za hranicemi fantazie. Tyto díla na tričkách a jiných textiliích často konkurují umění na plátně.


Pokud se i vy chystáte pustit do malování na textil, rádi Vás uvedeme do světa barev a technik, pomocí kterých se Váš šatník stane poutavým uměleckým světem. Malba na textil je skvělým tipem na vytvoření kreativního dárku pro Vaše blízké. Pomocí naší široké nabídky barev na textil se můžete proměnit na designérů s neopakovatelným stylem.

 


Kontura na textil
Základem pro každou malbu na textil je kontura, která zaručí přesnost a snadnější aplikaci barvy. Používá se na obrysy malovaných objektů a díky aplikátoru se jednoduše nanáší. Po 20 - 30 minutách kontura uschne a můžete začít s malováním. Po úplném vyschnutí kontury se zafixuje žehličkou přes pečící papír na rubové straně látky po dobu 3 minut (bez použití páry).
V nabídce máme i transparentní konturu, která je vhodná na místa, které zůstanou po malování bez barvy, a tak se vyhnete ušpinění textilu. Můžete ji nanášet i na větší plochy v tenké vrstvě. Rovněž se zažehluje spolu s malbou a po vyprání se z textilie odstraní.

 

Konturovací barva PENTART

najdete >>>zde<<<

Kontura na textil/hedvábí DÉCO GUTTA

najdete >>>zde<<<Barvy na textil (v boxu, nebo v tubě s aplikátorem)
Před každým malováním textilu je důležité podložit si plochu pevnou savou podložkou (doporučujeme karton), aby nám barva neprerážala na spodní vrstvu. Chcete-li mít malbu dokonalou, zafixujte si textil např. skřipci tak, aby látka byla přiměřeně napnutá a rovná, příp. plochu přežehlete. Nyní se můžete pustit do tvoření, buď s předkreslený motivem, nebo přímo štětcem a barvami. Barvy se nanášejí štětcem, houbičkou, válečkem nebo stěrkou. Kreativní tip od nás: barva je vhodná i pro použití s ​​razítky. Zajímavé vzory můžete vytvářet otištěním prakticky čehokoliv :)

 


Barva na textil PENTART je husté konzistence, vyrobená na vodní bázi v nabídce v různých matných barvách, jakož i metalických. Dodává se v boxu (50 ml), nebo v tubě s praktickým aplikátorem, kterým lze vytvářet kontury (20 ml). S touto barvou můžete zdobit světlé i tmavé textilie. Díky novému složení si obarvená látka zachová svou strukturu i pružnost. Po uschnutí se malba krátce přežehlí přes pečící papír. Textilii lze prát ručně, nebo v pračce na šetřícím programu při teplotě 40ºC (obrácenou naruby). Barvy jsou určeny na přírodní tkaniny, ideálně z bavlny nebo lnu, ale dají se použít i na syntetické materiály.

 

Barva na textil metalická  najdete >>>zde<<< Barva na textil  najdete >>>zde<<<Barva na textil PROFIL
Tato barva má krémovou konzistenci, což výrazně zlepšuje komfort při nanášení a kontrolu barvy na materiálu a není třeba ředit ji vodou. Malba na tmavé tkaniny se při těchto barvách nedoporučuje. Pomocí míchání barev však můžeme získat neprůhledné barvy, které jsou ideální i na tmavší tkaniny. Při míchání je potřebný primer (např. barva bílá).Barvy na textil „Profil“ najdete >>>zde<<<

 

Barva na textil Amsterdam od profesionální značky Royal Talens (původní název Decorfin)
Nabízíme Vám profesionální barvy na textil na vodní bázi pro flexibilní malování - skvěle drží na seprané bavlně, lnu i na smíšených vláknech. Můžete si vybrat ze 40 fotorezistivních barev (30 průhledných a 10 neprůhledných barev) v objemech 50 ml a 16 ml. Neprůhledné barvy obsahují více pigmentů, které poskytují plné překrytí i na tmavých podkladech. Značka zaručuje, že i při častém praní barvy zůstanou svěží a tkaniny měkké. V nabídce iv dárkovém balení s úchyty, štětci a příručkou.
Barvy na textil Decorfin Textile SET  

najdete >>>zde<<<

Barva na textil Amsterdam Royal Talens

najdete >>>zde<<<


Barvy DECO Textil
Barvy francouzské značky Lefranc & Bourgeois jsou ředitelné vodou. Můžete jimi malovat na bavlněné či lněné tkaniny, dekorovat oblečení a jiné domácí textilie. Barvy můžete pěkně kombinovat, vytvářejí vynikající výsledky jak na černých, tak na jasných barvách látek. Aplikují se na omytou látku bez použití změkčovadel. Značka má široký sortiment odstínů, rozdělených do kategorií přírodních, vášnivých, intenzivních, pastelových a speciálních barev.Barva na textil DECO Textil  najdete >>>zde<<<

 

Barvy na textil PROFIL s rozprašovačem
Barvy na textil v rozprašovači jsou ideální na většinu textilních materiálů. Rozprašovač se často využívá při malování přes šablonu, čímž naneseme barvu rovnoměrně na požadovanou plochu. Samozřejmě, využívá se i při vytváření stříkaných vzorů, které dotvářejí malbu. Po domalovaným vašeho díla třeba nechat barvy zaschnout cca 24 hodin, pak barvu zafixovat přežehlením na rubové straně 3 - 5 minut na nejvyšší teplotě podle složení textílie. Odporúča se ruční praní nebo program na jemné praní (40°C ).

 

Barvy na textil s rozprašovačom najdete >>>zde<<<
Fixy na textil GIOTTO DECOR textilu
Pokud si netroufáte na malování štětcem, možná Vás osloví fixa na textil s hrubým hrotem, pomocí které se dá kreslit, ale i malovat. V závislosti na tlaku na malovanou plochu je možné měnit tloušťku čáry, a tím vytvářet na malbě i kontury. Dají se použít na jakýkoliv typ tkaniny, jsou netoxické a vyrobeny na vodní bázi. V naší nabídce najdete balení základních odstínů a set klasických a fluorescenčních odstínů.


Fixky na textil GIOTTO DECOR textile najdete >>>zde<<<Tekuté perly
Perlová dekorace zjemní a vyzvedne jakoukoliv malbu na textil. V naší nabídce najdete barvy na textil v tubě s aplikátorem, pomocí kterého se tečkováním na povrchu vytvářejí perličky. Tekuté perly jsou univerzální na různé povrchy (hodí se i na tvoření pomocí techniky decoupage, scrapbooking, malování na dřevo, keramiku, hedvábí, sklo...). Barvu je třeba nechat uschnout a prát max při teplotě 40°C.

Tekuté perly - PEARL PEN Pentart

najdete >>>zde<<<

Tekuté perly - PERLEN Pen C. KREUL

najdete >>>zde<<<

 

Olejové pastelky na textil PENTEL
Pokud jste skeptický vůči malování štětcem, osmeľte se a zkuste to nejprve s olejovými pastelkami na textil a podlehněte kouzlu vytváření jedinečných kousků vašeho šatníku, či bytových doplňků. Vytvořte si jedinečné vzory plné barev a zajímavé křivky přímo na přírodních tkaninách. Pastelky můžete použít i při malování přes šablony. Malba je trvanlivá, stačí ji zafixovat přežehlením.


Olejové pastelky na textil SET15   nájdete >>>tu<<<

 

S pozdravem Vaše Ingrid

Jak vybrat lepidlo pro ubrouskovou techniku

Svět decoupage s lakem a lepidlem. Které je to správné?

V dnešní části našeho blogu bych Vám ráda přiblížila problematiku výběru správného laku a lepidla pro decoupage ubrouskovou techniku. Jelikož je v naší nabídce decoupage máme dost, podíváme se spolu na každý jeden.

Jak a nač se lepidlo a lak na decoupage používá? Postup při ubrouskové technice je opravdu poměrně jednoduchý. Stačí když si podklad požadovaného předmětu připravíte a to buď pouhým očištěním, nebo nanesením podkladové akrylové barvy. Následně natřete povrch lepidlem a lakem na decoupage a přiložíte vystřižený vzor z horní vrstvy ubrousku nebo papíru na dekupáž. Po uschnutí projdete lakem a lepidlem ještě vrchní část a je to! Pro zvýraznění daného vzoru doporučujeme použít barvu na stínování obrysů doztracena a následně přetřít daný předmět závěrečným lakem.

.
 

Vraťme se ale zpět k rozdílům v různých druzích lepidel a laků určených pro tuto techniku. Oblíbená značka uměleckých potřeb pro kreativní činnosti, značka PENTART má ve své nabídce hned několik lepidel a laků pro decoupage.

 

1. Jako první si představíme univerzální lak a lepidlo na decoupage lesklý nebo s jemnými třpytkami. Použít ho umíme na jakýkoliv povrch jako dřevo, sklo, keramika, kov atd. Stačí vrchní díl servítky položit na předmět, který chceme ozdobit a přetřeme ji lepidlem. Necháme vyschnout a dekorujeme podle vlastních představ a aktuálních trendů.

>>>ZDE<<<

2. Lak a lepidlo v jednom najdete také při ubrouskové technice určené na textil. Při tomto postupu nejprve přetřeme plochu textilu kde chceme umístit daný obrázek na ubrousku, přiložíme ji a znovu přetřeme lepidlem. Po zaschnutí je třeba takto dekorovanou textilii přežehlit přes pečící papír nebo přímo z rubové strany. Prát lze takové textilie na 30 ° C a obrácené naruby.

>>>ZDE<<<

 

3. Jak posledního adepta ze značky PENTART si představíme lak a lepidlo na decoupage určený na keramiku. Používáme ho na neporézní povrchy jako jsou keramika, sklo, glazura. Lak dodává předmětu lesklý vzhled a jemné tzv. chameleon odlesky, které jsou momentálně velmi vítané. Při aplikaci vrchního dílu servítky přetřeme vybraný vzor lepidlem a necháme uschnout.

>>>ZDE<<<

 

 

Pokračovat v prezentaci laků a lepidel na decoupage budeme kvalitní německou značkou C.KREUL.

 

 

1. se říci, že univerzálním lepidlem a lakem na dekupáž je náš produkt ART POTCH. Od svých "kolegů" se odlišuje tím, že je primárně určen na ubrouskovou techniku, tedy na používání ubrousků a nikoliv papíru na dekupáž.

>>>ZDE<<<

 

2. Jako druhého kandidáta Vám představím lak a lepidlo na dekupáž ART POTCH Decoupage, které je rovněž považováno za univerzální lepidlo a je velmi oblíbené na jakékoliv HOME DEKOR aktivity. Primárně se při něm používá papír na dekupáž.

>>>ZDE<<<

 

3. Novou oblíbenou metodou je i přenášení různých vzorů na velké dekorační svíčky. Pro tento účel nám slouží lak a lepidlo pro svíčky. Jeho použití je zcela totožné.

>>>ZDE<<<

 

 

4. Někdy je poslední tečkou do dokonalého moderního interiéru jen jeden jediný mäkulinký polštář položený na pohovce. Aby Vám ale dokonale zapadl, můžete si ho sami vyrobit s decoupage lakem a lepidlem na textil.

>>>ZDE<<<


5. Jako poslední Vám představíme novinku značky C.Kreul - Photo TRANSFER - díky které dokážete přenést jakýkoliv obrázek či fotografii vytištěnou na laserové tiskárně na jakýkoliv povrch metodou decoupage. Svou fotografii tak můžete mít na šperkovničke, svíčce, váze či dekoračním polštáři.

>>>ZDE<<<

 

 

Naším nejstarším ověřeným a velmi oblíbeným lepidlem a lakem na ubrouskovou techniku je Angel 150ml. Je to univerzální lepidlo na jakékoli povrchy a používá se standardním způsobem.

>>>ZDE<<<

 

Ubrousková technika dekupáž na milion způsobů se určitě zalíbí i Vám a jakmile jejímu kouzlu podlehnete, nebudete vědět přestat. Celý internet je plný návodů a inspirací jak si vylepšit svůj kreativní nápad. Stačí se jen porozhlédnout a vybrat si to, co se Vám líbí.

S pozdravem Vaše Diana


Valentýnská dekorace - 3D srdíčka

Návod jak si vyrobit Valentýnské 3D srdíčka

Určitě jste se i Vy setkali při surfování po internetu s tímto návodem. My jsme se však rozhodli prověřit si jeho funkčnost a vyrobit si vlastní 3D Valentýnské srdíčka. Můžete je použít jako kreativní dekoraci do bytu, kanceláře či dětského pokoje. Jejich výroba Vám nezabere mnoho času a zvládne to skutečně kdokoliv. Vyrobené srdíčka si můžete přilepit na zeď, na dárek, fotorámeček apod. Využít tento kreativní rychlý návod můžete nejen na Valentýna ale i na narozeniny, zásnuby či jiné svátky.

 


Budete potřebovat:

Postup:

Podle šablony nebo podle vlastních představ si vystřihnete srdíčko. Doporučuji si papír přeložit na polovinu, abyste měli srdíčko dokonale souměrné. Pokud bude první srdíčko ve správném tvaru, použijete ho jako vzor, nebo si můžete stáhnout již připravenou šablonu, podle které si vystřihnete požadovanou velikost srdíčka. Pokud ho už máte hotové, nastřihnete si cca 1,5 cm uprostřed srdíčka.


 

Na nastřiženy okraje naneste lepidlo a slepte jich dohromaty tak, aby přední strana vypukla do prostoru. Je to trochu složité ale nevzdávejte se, rychle přijdete na způsob jak to zvládnout! Na hotové srdíčka ze zadní strany přilepte oboustrannou lepicí pásku a už je jen umístěte na vámi vybrané místo :) Mně se srdíčka podařilo vytvořit poměrně snadno a už nám zdobí kancelář, tak neváhejte a vyzkoušejte si je i VY;)S pozdravem Vaše Diana


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Ubrousková technika

Jak jsem zkoušela techniku DECOUPAGE

Vždycky jsem o ní slyšela, viděla jsem desítky fotografií a dokonce jsem v rukách držela i několik produktů souvisejících s touto ubrouskovou technikou. A přece, dostala jsem se k činu teď!

Co je to ubrousková technika, nebo dekupáž? Je to technika nalepení ubrousku, obvykle s pěkným motivem, na jakýkoliv podklad pomocí speciálního lepidla a laku. Obvykle se spojuje s designovým vintage stylem uplatňovaným v bytových dekoracích. Dekupažovat můžete různé skříňky, šperkovnice, krabičky na čaj, svíčky, vázy, dokonce i nábytek. Je jen na Vás v jakém stylu se rozhodnete zařídit si své bydlení. Decoupage se spojuje s přípravou podkladu a někdy i s doplňkovými dekoračními technikami jako je například pozlacování. Na internetu či Pinterestu určitě najdete spoustu návodů a tutoriálů jak na to. Jeden skromnější ale přece jen můj vlastní Vám ukážu v tomto článku.

Co budete potřebovat:

Od přítele se mi do rukou dostala krabička od náhradních dílů a okamžitě mi napadla myšlenka na vytvoření vintage šperkovnice. Vrchní díl jsem si sundala a vzala do rukou štětec. Bílá akrylová barva mi posloužila jako podklad. Samozřejmě, nanést jsem musela několik vrstev.


Po uschnutí jsem si vybrala ubrousek se vzorem květin a vystřihla jsem si požadovaný rozměr, který jsem potřebovala. Ve středu krabičky jsem měla výřez vhodný pro vložení motivu. Ten jsem natřela speciálním lepidlem a lakem na dekupáž ART POTCH a přiložila vystřižený kousek servítky. Nechala jsem aplikaci vyschnout a protřela jsem povrch servítky. Následně jsem boční strany vrchního dílu ozdobila bronzovou akrylovou barvou s pomocí houbičky. Jako poslední jsem se zaměřila na hrany a zvýraznila jsem je zlatou konturou. Po uschnutí, ve finále, jsem už jen protřela celý vrchní díl lepidlem a lakem na dekupáž.

Musím říct, že mi ubrousková technika učarovala svojí jednoduchostí a krásným výsledným efektem. V nové šperkovnici si již našly své místo i nové náušnice a náramek. Určitě mohu tuto techniku decoupage jen a jen doporučit. Takže nebojte se a zkuste něco nového i vy!

S pozdravem Vaše Diana


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Interview

Zkušenost s novými akrylovými barvami C.KREUL

Zeptali jsme se naší malířky Dominiky Pindrochovej, jaký názor má na nové akrylové barvy v našem portfoliu, barvy německé značky C.KREUL.


Jak byste popsal první dojmy z malování těmito barvami?

Zpočátku jsem se obávala, ale ihned po prvních tazích štětcem jsem byla velmi mile překvapena vysokou kvalitou barev. Jsou srovnatelné, ba dokonce ještě lepší než moje oblíbené barvy značky LOUVRE či Rubens Atelier Acryl.

Jaké přednosti mají tyto akrylové barvy vůči ostatním barvám a na jaký typ malby byste je doporučili?

Určitě výborně kryjí. Ba dokonce i v případě bílé barvy je krycí schopnost velmi vysoká. Výborná je i hustota, která není ani řídká ani hustá, a proto se s ní velmi příjemně a snadno pracuje. Velmi dobře se s ní táhnou linky a frká na plátno. Abstrakty nebo abstraktní pozadí tak namaluji snadno a bez zbytečných komplikací. Díky své kvalitě je skutečně vhodná na jakýkoliv typ malby.


Každý z nás má strach z něčeho nového a neznámého, jak byste tedy přesvědčili jiných malířů, aby vyzkoušeli tyto barvy?

Velmi dobře chápu nedůvěryhodnost malířů vůči novým barvám a stejně jako mnozí jiní i jsem byla poměrně skeptická. Byla jsem názoru, že pokud je člověk spokojený s určitými barvami či značkou, nemá důvod proč je měnit. Ale tak jako všechno, mění se i technika výroby barev a jejich kvalita. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet tuto novou značku. Musím říct, že jsem se nechala zlákat i tím, že značka C.KREUL je německá a tam poměrně dlouhou tradici. Nelitovala jsem, právě naopak, prvním použitím jsem je ve svém žebříčku posunula na první místo a tak už mám v ateliéru několik základních barev.

S pozdravem Vaše DianaNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Malování s bublinkovou fólií

Bublinková fólie jako malířske plátno

Znáte trendy v malování s dětmi ? My ano. Je jím bubble wrap painting, tedy malování bublinkovou fólií. Pojďme se společně podívat na způsob, jakým se s ní dá malovat.

Bublinkovou fólii můžete využít takovou, která se Vám doma potuluje po bytě, nebo si ji můžete zakoupit u nás v e-shopu. Jeden metr stojí pár korun a vy máte o zábavu postaráno.

Opravdu, myslíte si, že se stačí podívat na obrázky a je Vám vše jasné. Máte pravdu. Malování pomocí bublinkove fólie totiž není velmi náročné. My vám však dáme dohromady několik metod, o kterých jsme se dočetli a vy jste o nich nevěděli.


Jako první však budete potřebovat :

Malování pomocí odtlačení papíru na bublinkovou fólii

První metoda je odtlačení papíru na připravenou pomalovanou fólii. Postupujete následovně. Připravíte si bublinkovou fólii, kterou přichytíte malířskou páskou, aby se Vám neposouvala. Vezmete si štětec a barvy a vybarvěte si fólii do libovolných barev a motivů. Nakonec stačí když papír přitlačíte o fólii a obraz je hotový! Nevýhodou při této technice je však složitější zvednutí papíru, aniž by se otisk narušil.


Malování pomocí odtlačení bublinkové fólie na papír / na plátno

Postup při této metodě je velmi podobný. Rozdíl je ale v tom, že si vymalovanou fólii otisknete sami na malířské plátno, či papír.

Při otiskování na malířské plátno můžete využít metodu "válečkování" kde bublinkovou fólií oblepíte váleček nebo jiný oválný předmět a následně ho natřete libovolnými barvami. Rolujete ním po plátně a vytváříte okamžitě barevný strukturovaný efekt na celou plochu.

Pokud byste se rozhodli pro konkrétní tvary, ani to není problém. Stačí si vystřihnout z bublinkové fólie požadovaný tvar, např. srdce, hvězdu či měsíc, namalovat ji a následně odtlačit na plátno.


Malování bublinkovou fólií pomocí rukou a nohou

Další metodou, kterou jistě potěšíte nejmenší ratolesti je malování pomocí rukou a nohou, které prostě obalíte bublinkovou fólií, obarvíte a dopřejete jim zábavu na plátně. Výsledek Vás jistě překvapí a vaše děti budou nadšené!


Profesionální malování do bublinkové fólie

Bublinkovou fólii určenou pro malování používají i profesionální malíři. Buď jako prostředek pro rovnoměrnou strukturu teček na plátně nebo jako náhradu plátna samotného. Největším průkopníkem a uznávaným umělcem je Bradley Hard, jehož díla se prodávají za statisíce dolarů. Jeho technika spočívá v napichávaní jednotlivých bublinek akrylovou barvou. Každou bublinku si pečlivě označí číslem a pomoci počítače a velkého rozlišení pixelů tak dokonale kopíruje různé fotografie, či známé umělecká díla přímo do bublinkové fólie.


Tak co na to říkáte? Zaujali jsme vás? Pokud ano, vzhůru na nové hravé tvoření s pomocí bublinkové fólie.

S pozdravem vaše Diana


Jak si namalovat velikonoční vajíčka, které se nerozbijí

Velikonoce a maliarskeplatno.sk

Velikonoce jsou za dveřmi a Vy už jistě zdobíte své domovy velikonočními doplňky. Na zlatý déšť či umělé kočičky, jelikož nám ty živé při letošním počasí dávno odkvetly, věšíte loňské vlastnoručně zdobené či kupované vajíčka. Možná jste je dostali od mámy či od tety, nebo jste je poctivě zdobily vy se svými malými ratolestmi. Je však možné, že už máte polovinu z nich rozbitou nebo Vám neladí do vašeho nového obýváku či kuchyně. Proč si tedy nevyrobit nové, a přitom nerozbitné?

Existuje množství metod zdobení velikonočních kraslic od těch tradičních až k nejmodernějším. jsem si vybrala tu, která mi je nejblíže. Z našeho e??-shopu jsem si pořídila polystyrenové vajíčka, která jsou úžasné v tom, že se nerozbijí, když je kolemjdoucí malé dítě na návštěvě z radosti vezme do rukou a odhodí do nejbližšího rohu. Jak jsem tedy začala?

Na stůl jsem si připravila:zmíněné vajíčka 5ks

Jako první jsem si napíchla vajíčka na špejle a připravila na malování, jelikož je taková manipulace s vajíčkem nejlepší. Je vhodná i pro menší děti, které určitě s malou pomocí zvládnou vyzdobit takové vajíčka. Použila jsem hrubší štětec a nanesla jsem akrylovou barvu na vajíčko. Výhodou těchto barev oproti jiným barvám je, že velmi rychle schnou a tedy vajíčka můžete dekorovat již po velmi krátké době.

Následně jsem s nejmenším štětcem začala vytvářet na vajíčku vzor. Inspirovala jsem se jen tím co jsem viděla a co mi momentálně napadlo. Po namalování vzoru jsem se rozhodla použít ještě stříbrnou konturu, která zvýraznila vzor. Vzpomněla jsem si, že mám ještě dekorační krystalky a tedy jsem je také použila na vajíčka. Můžete se mnou inspirovat a použít cokoliv, co doma najdete. Určitě budou vaše kraslice dýchat originalitou a jedinečností. Zapojte do zdobení i přátel či děti. Velikonoční zážitek bude pro změnu, kromě vody i příjemný.

Všem Vám přejeme krásné a veselé Velikonoce plnou skvělých zážitků!

S pozdravem Vaše Diana


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

AWSpR1Hr
H0DUgg4li
31.08.2014 13:11
img img
Re: AWSpR1Hr
gdtsxb
18.09.2018 02:41
img img
Re: AWSpR1Hr
lrhfza
16.09.2018 16:56
img img
Re: AWSpR1Hr
cpctzk
15.09.2018 13:27
img img
Re: AWSpR1Hr
huyqnn
13.09.2018 09:51
img img
Re: AWSpR1Hr
bvxkhp
01.09.2018 12:41
img img
Re: AWSpR1Hr
oeuziy
24.08.2018 02:42
img img
Re: AWSpR1Hr
eygefw
23.08.2018 01:54
img img
Re: AWSpR1Hr
pcwpxe
21.08.2018 10:53
img img
Re: AWSpR1Hr
bantet
20.08.2018 12:41
img img
Re: AWSpR1Hr
phztuu
31.07.2018 05:23
img img
Re: AWSpR1Hr
fskfkc
29.07.2018 20:31
img img
Re: AWSpR1Hr
etjddu
10.07.2018 13:00
img img
Re: AWSpR1Hr
delekz
09.07.2018 15:44
img img
Re: AWSpR1Hr
vpfxfw
05.07.2018 11:26
img img
Re: AWSpR1Hr
fbciun
05.07.2018 06:33
img img
Re: AWSpR1Hr
ghbkxt
02.07.2018 09:23
img img
Re: AWSpR1Hr
toazvm
30.06.2018 03:48
img img
Re: AWSpR1Hr
fbhclk
28.06.2018 23:13
img img
Re: AWSpR1Hr
nxxxdx
31.05.2018 08:31
img img
Re: AWSpR1Hr
amxlhw
29.05.2018 08:01
img img
Re: AWSpR1Hr
owobeoye
06.09.2017 03:43
img img
Re: AWSpR1Hr
ukaxeba
06.09.2017 03:29
j7Ac3JKgs
WUS9lQ2L6w
28.08.2014 14:50
kSjcHkMwbJd
Pz53wd6eAuok
26.08.2014 16:29
Tipy a rady pro začínající malíře

Začínáme malovat

Pokud jste se rozhodli, že se naučíte malovat, budete zřejmě potřebovat pár tipů jak začít. Nejdříve si budete muset vybrat s jakými barvami malovat začnete, jaké umělecké potřeby použijete. Mezi nejčastěji používané patří akrylové barvy, dále akvarelové barvy a nakonec barvy mistrů - olejové. Každé z nich mají své výhody a své nevýhody. Jaký druh si vyberete právě Vy, bude záviset na Vaší osobnosti a do určité míry i na tom, kde budete malovat.

 

Při výběru barev je pro začátečníky podstatná cena. Je třeba si ale uvědomit, že příliš levné barvy nejsou vhodné pro míchání barev a můžete mít problém také s jejich krycí schopností při malbě na malířské plátno. U nás však najdete pouze kvalitní produkty známých značek ověřené zákazníky. Na začátek je důležité vybrat si správné balení. Pokud se chcete naučit míchat si barvy, postačí Vám menší balení se základními barvami. Pokud ale toužíte po větší barevné škále a několika možnostech s kombinováním barev, je dobré si vybrat sadu 24 barev či dokonce sadu 30 nebo až 40 barev. Při zesvětlování barev pomocí bílé barvy nebo při ztmavování pomocí černé se Vám může stát, že tyto dvě barvy rychle minete. Proto je dobré si je samostatně dokoupit. Není již třeba kupovat si celou sadu. Pamatujte na to, že pro pohodlné malování je třeba si pořídit stojan na malování. Na začátek úplně postačí malířský stojan stolní.

Pojďme se nyní společně podívat na možnosti výběru barev:

Akrylové barvy - pro začátečníky jsou nejlepší volbou. Jsou matnější než tempery, s výraznou barvou, snadno se překrývají, po zaschnutí je barva stálá a nerozmazává se při dalším malování. Ředí se vodou nebo vhodným médiem pro zpomalení schnutí. Po zaschnutí jsou barvy vodě odolné a mírně tmavnou. Malovat nimi můžete na různé podklady: plátno, papír, dřevo, kov, sklo až po stěny. Nevýhodou je jejich rychlé schnutí, kterému ale můžeme zabránit jejich zvlhčováním na paletě pomocí rozprašovače s vodou, který můžeme rovněž použít i na plátno. Pro stálost barev je ale potřeba si místo pro malování upravit pro případné skvrny od barvy, které se obtížněji odstaňuje. Akrylové barvy v našem e-shopu.

 

Akvarelové barvy - můžeme je považovat za střední obtížnost pro začátečníky. Tyto barvy jsou velmi nevýrazné. Ředí se vodou a vhodné jsou pro jemnou práci. Jsou to barvy transparentní (ne krycí), malujeme nimi tedy technikou překrývání suchých vrstev nebo mícháním a rozpíjením mokrých vrstev. Malovat s nimi můžete i u kuchyňského stolu, nepotřebujete ateliér. Uschlá kapka barvy se velmi snadno setře. Akvarelové barvy v našem e-shopu.

Olejové barvy - doporučujeme spíše pokročilým. Olejové barvy schnou v závislosti na použití média pro ředění barev mnohem pomaleji (někdy i několik dní, či týdnů). Používá se terpentýn, olej a jiné přísady. Malování olejovými barvami proto vyžaduje hodně trpělivosti a odhodlání. Jsou to barvy mistrů, jsou velmi barevně bohaté, mají svou hloubku a po zaschnutí získávají na své intenzitě. Trvalost olejových barev v čase je velmi vysoká. Zachnuté barvy lze snadno přemalovat, ale v důsledku dlouhého schnutí barev doporučujeme malovat v ateliéru, kde si můžeme obraz nechat schnout i několik dní. Olejové barvy v našem e-shopu.

Pro malování budete potřebovat další umělecké potřeby:

 • Paleta (nejvhodnější je dřevěná, pro akvarel a někdy i pro akryl však doporučujeme plastové palety)
 • Stojan (pro začátečníky je vhodný stolní stojan)
 • Štětce (výhodné je na začátek koupit si balení tří či čtyř kvalitních štětců)
 • Plátno nebo výkresy (je dobré koupit si výhodné balení 3ks nebo 4ks, případně mix balení)
 • Pohár s vodou
 • Hadřík (před každým dalším použitím je třeba štětec otřít)

Osobně si myslím, že akrylové barvy jsou nejlepší volbou pro začátečníky, protože se s nimi snadno naučíte pracovat, ředit je, míchat, a čistit pomůcky vodou. V naší nabídce najdete množství akrylových barev s vhodným poměrem mezi kvalitou a přijatelnou cenou. Stačí si tedy vybrat a začít malovat to, co je vašemu srdci blízké.

S pozdravem Vaše Diana

 


 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

4FgfWkzkO2
lB2fQgHb
29.08.2014 11:40
v07JjOz2
t9IwvpQ1BJI
26.08.2014 19:24
6duEV3kFx
1tjyuElf
26.08.2014 05:32
Kdy může dítě začít malovat?

Začít malovat systematicky

už můžete s dvouletým dítětem

Pokud se nemůžete dočkat prvního momentu jako vaše ratolest drží barvičku či pastelku v rukách a zavěsíte si tak jeho první obrázek na ledničku, nemusíte více čekat. Všechny děti milují kreslení. Pokud ale chcete spojit hru s něčím užitečným, můžete se pustit do systematického kreslení a upevňování tak jemné motoriky dítěte.


Ve věku 2 let se u dítěte začíná vyvíjet jemná motorika. Cítí rytmus, kopíruje pohyby rodiče, zkoumá nové věci. Ví běhat, snadno udělá dřep a znovu se postaví, zvládá převracet v knížce jemné stránky jednu po druhé, pomalu se dokáže oblékat, umí postavit dokonce věžičku ze 4 kostek.


Jak nato? Vezměte si dva papíry. Jeden pro sebe a druhý pro vaše dítě. Velmi vhodné jsou na začátek voskové pastelky, s nimiž se dětem kreslí snadněji. Později však můžete použít i vodové barvy, nebo barvy na malování prsty. Právě poslední zmíněné barvy jsou netoxické a mají nepříjemnou chuť, která odrazuje dítě od jejich ochutnávání. Najdete je na stránce e-shopu www.malirske-platno.cz jako barva na malování prsty Brian Clegg.

Na papír si nakreslete několik velkých teček a pomalu je spojujte čarou. Dítě navigujte aby kreslilo podle Vás. Vůbec nevadí, že čáry jsou zpočátku křivé a nerovnoměrné. Dítě si totiž pomalu upevňuje jemnou motoriku a vede ho to k rozeznávání rovinných útvarů.

Jinou aktivitou může být malování štětcem na větší omalovánky. Vhodné je použít pouze tři barvy, ať se může dítě soustředit na držení štětce a ne na výběr barev. Při používání barviček by se měly zmírnit tvary na vykreslování. Pokud jde o fixy, doporučujeme je použít až ve vyšším věku, kdy už dítě bude mít zvládnutou jemnou motoriku, aby se mu fixy neklouzaly po papíře.

Ve věku dvou let se už poprvé rýsuje i osobnost dítěte. Může být vůdcem, či spíše vedeným, je bezstarostné nebo někdy příliš pečlivé. Kritiku někdy přijímá se slzami nebo s lehkostí a úsměvem na tváři. Co je ale při malování důležité, dítě se učí trpělivosti, zlepšuje svou soustředěnost, zvyšuje své motorické schopnosti a zlepšuje svou kreativitu. Využijte malování a charakter dítěte můžete pomalu začít sledovat i ve výběru barev, které používá, nebo v jeho uměleckých dílech, a můžete s ním tak pracovat a tvarovat ho.

S pozdravem Vaše DianaNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

brbFaiHwr
j5uy0XuIz
31.08.2014 14:17
URSHE4fEL0d
ICcuUf7ow
28.08.2014 15:32
uRqiZo7Bi
19jMToDidk0m
27.08.2014 11:19
Malířské plátno po svém

Jak natáhnout plátno na rám


Jen zvuk dobře napnutého plátna dokáže v umělci rozehřát vášeň po malování. A pouze plátno, které si sami připravíte, bude nést dokonalou myšlenku našeho poselství zobrazeného tahem štětce.

Podívejme se společně na způsob, jakým se dá plátno natáhnout na rám. Samozřejmě, není nic jednoduššího než si ho koupit, ale pokud toužíte po originálním rozměru a vlastní iniciativě, je to relativně levné a také jednoduché. Umělecké potřeby potřebné k sestavení malířského plátna, tedy plátno na rám a lišty pro sestavení blind rámu, nebo napínací kleště najdete i u nás v e - shopu.

 

 

Co budete potřebovat:

 • Kladivo
 • Plátno
 • Napínací kleště
 • Lišty ( 4ks )
 • Pistole sponkovací
 • Meter / kovový úhelník
 • Nůžky

 

Sestavte si rám na plátno

Začneme se čtyřmi lištami pro sestavení blind rámu, tedy rámu, který není vidět a je schovaný pod plátnem. Potřebujeme dvě lišty stejné velikosti pro protilehlé strany rámu podle toho, jaké rozměry budeme potřebovat. Lišty jsou dopředu zkosené výsekami, tedy stačí vsunout jednu lištu do druhé. Někdy jsou mezery velmi těsné, proto potřebujeme použít kladivo na upevnění konstrukce rámu.

Pro sestavení rámu se potřebujeme ujistit, že je sestrojen rovnoměrně s pravými úhly. Pomoci si můžeme kovovým úhelníkem. Porovnejte ho s jednou hranou a ujistěte se, že druhý okraj je rovný. Dalším způsobem jak se ujistíte zda je váš rám dokonalý čtverec nebo obdélník je, že použijete metr, kterým si změříte úhlopříčky na obou stranách z jednoho rohu k protilehlému a zkontrolujete si zda je délka stejná.

 

Když už máme rám hotový, dostáváme se k nejtěžší fázi a to je natažení plátna. Plátno, které máme, si rozprostřeme a položíme na něj sestrojený rám. Je třeba pamatovat na to, abychom kolem celého rámu nechali alespoň 3-4 cm plátna navíc. To znamená, že pokud potřebujeme malířské plátno s rozměrem 40x40cm, potřebujeme si na něj přichystat plátno s rozměry o cca 3 - 4cm většími na každou stranu, tedy malířské plátno s rozměry cca 48 x 48 cm.

Začneme na delší straně rámu, pokud máme čtverec vyberem si libovolnou stranu. Plátno přichytíme na lištu svorkou, pomocí sponkovací pistole, zhruba někde uprostřed. Při natahování plátna pracujeme vždy s protilehlou stranou, kterou stejným způsobem upevníme svorkou uprostřed lišty. Pro dokonalé napnutí použijeme napínací kleště, abychom zajistili potřebné těsné upevnění plátna. Je třeba dát pozor abychom ho neprotrhli.

Postup zopakujeme při dalších stranách a následně se vrátíme zpět k první, se kterou jsme začínali. Začneme upevňovat plátno od středové svorky cca 2 cm vpravo i vlevo a zopakujeme to na protilehlých stranách. Při rozích nesmíme zapomenout nechat volné místo přibližně 4 cm od okraje pro zakončení plátna.

Skládání plátna na rozích blind rámu může vyžadovat určitou zdatnost, ale časem se to určitě naučí každý. Plátno pořádně natáhneme z jedné strany těsně k rohu a připevníme ho svorkou. Složíme plátno přesně tak, aby pěkně obepínalo roh rámu, natáhneme ho a upevníme pomocí sponkovací pistole. Tento postup zopakujeme u všech rozích.

Malířské plátno na rámu už máme skoro hotové. Je třeba se ale ujistit zda je plátno dobře natažené. Pružnost plátna by měla připomínat pružnost bubnu.

Celý proces si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Nechte se inspirovat a zkuste si sestrojit vlastní malířské plátno!

 

 

Zdroj: http://video.about.com/painting/How-to-Stretch-a-Canvas.htm

S pozdravem Vaše Diana

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ADuazAiQ
W2mERiaFz
29.08.2014 12:03
US6WHRYAaq
QoLv4lPK1eB
26.08.2014 12:24
Valentýn trochu jinak

Mít někoho blízkého po svém boku je nepochybně ten nejúžasnější pocit. Již o pár dní bude tento pocit slavit celý svět. Světový den všech zamilovaných, Valentýn, nám připomíná vzácnost a křehkost lásky.


Myslím si, že i přes komercializaci tohoto svátku se z něj můžeme upřímně těšit. Možná jste se rozhodli dobrovolně, možná jste byli k tomu přitlačení svými milovanými, možná je to jen každoroční zvyk, ale přesto tento svátek slavíte i VY.


Pokud se ale rozhodnete oslavit ho trochu jinak, máme pro vás pár tipů.

 

 • BUĎTE ORIGINÁLNÍ. Nechoďte ve vyšlapaných kolejích a vsaďte na originalitu dárku. Překvapte sebe a své blízké originálním dárkem. Může to být malířské plátno s akrylovými barvami a štětce k tomu, může to být modelovací hmota a špachtle na její tvarování, může to být karnevalová maska s třpytivým práškem a pírky na ozdobení, může to být cokoliv.

 

 • BUĎTE KREATIVNÍ. Kreativita se dá vyjádřit různým způsobem a to i výběrem dárku. Vymyslete si téma na kterou budete tvořit nebo si jen spontánně vezměte štětec do ruky a namalujte společně bláznivý abstrakt, ze kterého budou všechny vaše návštěvy uneseny. Zorganizujte si Valentýnský večírek, kde si připravíte velké plátno a barvy na malování prsty, zapojte přátel a zaručeně budete mít párty roku.

 

 • BUĎTE TVOŘIVÍ. Vystavte si své umělecké dílo přímo ve vaší domácnosti, noste vaše výtvory hrdě na sobě, darujte vlastnoručně malované obrazy na plátně vašim přátelům, využijte umělecké potřeby ve svůj prospěch. Tvořte radost kolem sebe a přeneste kousek vlastního já do svých výtvorů.

 


A nakonec to hlavní! PROŽIJTE VALENTÝN SPOLEČNĚ

Řekněme si upřímně, jak začínají nejlepší příhody ze života ? " Když jsme spolu byli tam a tam ... dělali to a to ... vytvořili něco úplně jiného ... " atd . Vždyť to sami znáte! Vytvořte si společnou aktivitu, jako je modelování ve dvojici či s celou rodinou. Bavte se při malování vzájemných portrétů a podívejte se tak na sebe očima toho koho milujete. Vyzkoušejte si barvy na textil a vytvořte si jedinečné trička, čepice či polštáře. Možností jak strávit Valentýn je mnoho. Stačí si jen vybrat a nechat se unášet fantazií.

 

S pozdravem vaše DianaNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

180
3535.70.00 Omega Watches Replica Speedmaster Ladie
05.06.2015 20:40
eWImKpmDP1
IrAyiUIlTe
31.08.2014 13:58
OcsMTDWP0
t7wBqDjllG1V
28.08.2014 15:20
cdl0wSX3kg
8XzpyI3mH13
27.08.2014 07:38
Umění pro každého ...

V naší práci se často setkáváme s množstvím umělců. Ať už jde o profesionály či ty, kteří malují jen pro své potěšení. Setkáváme se se známými umělci ale i s učiteli a studenty. Setkáváme se s radostí v dětských očích či s překvapivou kreativitou maminek. A každý z vás nás něco učí.

Šíříte kolem sebe definici samotného umění, a to nejen toho na plátně. Mnozí z vás mají jinou profesi jako uměleckou, a přece přenášíte svou tvořivost z malířského plátna do všeho, co děláte . Ať už jste pekařem, kuchařem, aranžérkou v květinářství, nebo se jen doma těšíte bytovým doplňkem, které ladíte do dokonalé rodinné harmonie. Jste umělcem. Jakékoli vyjádření kreativity je hodnoceno a považováno umělci a jinými lidmi jako umění . Dovolte tedy i svým dětem žít kreativně a s uměním v srdci.

Úkolem každého rodiče, učitele či aktivní tety je ukázat dětem různorodé materiály a umělecké potřeby, aby mohli poznávat svět kolem a mohli sami tvořit vlastní umělecká díla. A právě široká nabídka uměleckých nebo malířských potřeb je základem pro svobodnou volbu dětí ve výběru materiálu, se kterým chtějí pracovat.

Na stránce www.malirske-platno.cz může rodič rychle najít v kategorii pro děti vhodné umělecké a výtvarné potřeby. Co je ale podstatnější, při jakýchkoliv otázkách se může obrátit na zákaznické centrum, kde mu pracovnice ochotně poradí.


Začínající umělci mají tvůrčího ducha, kterého nelze vyjádřit bez možnosti výběru vhodného materiálu či techniky. Pokud se umělecká tvořivost podchytí již v raném věku, dítě dostane obrovskou příležitost vybrat si, to co mu je blízké a identifikuje se s vlastním stylem, které následně roste spolu s ním.

Umění je nádherný způsob, pomocí kterého můžete zaznamenávat vývoj růstu vašeho dítěte. Stejně jako si všimnete, že psaní a čtení se věkem zlepšuje, stejně tak se budou zlepšovat i umělecká díla vašich ratolestí.

Tvořivost v umění a jeho samotná tvorba je také velmi dobrým způsobem jak se naučit rozhodovat a řešit problémy. Protože každý krok se týká rozhodování: jakou barvu použít, jak udělat tah štětcem, jakou velikost štětce použít atd. S každou další volbou se upevňuje charakter každého jednoho umělce.

I problémové děti mohou najít vlastní vyjádření prostřednictvím umění. Je to dobrý způsob jak se může odhalit talent, který nelze vidět jinak. Pomůže i soustředění se, trpělivost při tvorbě a dosažení cíle, tedy dokončení samotné malby, stejně jako důraz na detail.

Každý má představivost a vlastní fantazii. Umění tuto představivost posouvá dále. Prostřednictvím něj tak může umělec tvořit vlastní realitu v podobě, jakou zná jen on sám. Někdy postačí i vytvoření vizuálních projevů abstraktních myšlenek na papír či malířské plátno.

Umění je prostředkem sdělování myšlenek, pocitů a řešení v jiné než ústní či písemné formě projevu. Ponořte se tedy do myšlenek svých dětí a podívejte se na jejich díla.

 

S pozdravem vaše Diana


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

tRwB1OIs4AX7
YIrvFA2QH
31.08.2014 13:20
bMGaWPqh3t
rcJjYaYmG
28.08.2014 14:56
Kg3D5qXU2
93zXCRWyG
26.08.2014 18:32
ODU2Y