S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

ZBOŽÍ V AKCI


Martin Horečný

Martin Horecny

Martin se narodil a vyrůstal v Prešově (Slovensko).

V roce 1995 absolvoval Univerzitu P.J. Šafárika v Košicích, Pedagogickou fakultu v Prešově v aprobací Výtvarná výchova-Dejepis.V letech 1997-1998 vyučoval estetiku a dějiny umění na SOŠ v Snine.V období let 1995-2007 působil jako výtvarný pedagog na ZUŠ ve Snině . v roce 2000 ukončil rigorózní studium na Prešovské univerzitě v Prešově a byl mu udělen titul PaedDr.

Marin pochází z učitelské rodiny a sám je vedle svých uměleckých aktivitách kvalifikovaný výtvarný pedagog. Studenti pod jeho vedením získali mnoho ocenění na mezinárodních soutěžích a mnozí dnes studují na univerzitách a akademiích s uměleckým zaměřením.

Autor pracuje s poměrně velkými formáty, objektem jeho zájmu jsou abstraktní i figuratívne kompozice s využitím kresby, malby a kombinací techník.Často využívá struktury a textury.

Martin dosud vystavoval na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku a ve Velké Británii.Take se podílel na několika mezinárodních plenéru a sympoziích.

V letech 2007-2010 žil, tvořil a vystavoval ve Velké Británii.

V případě, že máte zájem dozvědět se více o výtvarných aktivitách a tvorbě Martina Hořečnaté, navštivte jeho internetovou stránku:

www.art2you.sk

NWQwYmY